CONNECT WITH US   


کد خبر: 9528    تاریخ خبر: 1396/2/26 « بازگشت


فولکس واگن به ایران می آید ؟

اتونیوز: فولکس واگن یکی از خودروسازان بزرگ جهان به شمار می رود که ماه هاست زمزمه حضورش در صنعت خودرو کشور به گوش می رسد، با این حال هنوز قراردادی را در ایران امضا نکرده است.

فولکس واگن به ایران می آید ؟

به گزارش اتونیوز، اگرچه طی یک سال گذشته اخبار زیادی در مورد عقد قرارداد فولکس واگن آلمان با یکی از خودروسازان بخش خصوصی کشور منتشر شده، با این حال گویا خودروساز آلمانی هنوز تصمیمی قطعی برای تولید محصولات خود در ایران نگرفته است. فولکس واگن یکی از خودروسازان بزرگ جهان به شمار می رود که ماه هاست زمزمه حضورش در صنعت خودرو کشور به گوش می رسد، با این حال هنوز قراردادی را در ایران امضا نکرده است.
پس از توافق هسته ای و برجام، برخی خودروسازان دنیا برای حضور در ایران یا برقراری دوباره ارتباط شرکت های داخلی، ابراز تمایل کردند و در این بین، خبرهایی مبنی بر آمدن فولکس واگن به ایران نیز شنیده شد.
هرچند فولکسی ها ابتدا به سراغ خودروسازان نیمه دولتی رفته و حتی صحبت هایی مبنی بر همکاری مشترک میان آنها و ایران خودرو بر سر زبان ها افتاد، با این حال این غول آلمانی در نهایت از چراغ خودروسازان خصوصی بیرون آمد.
طبق اخبار تایید شده، فولکس با گروه صنعتی ماموت بر سر همکاری مشترک به توافق رسیده و طرف ایرانی حتی نمایندگی واردات محصولات این شرکت را نیز اخذ کرده است.
یک منبع آگاه در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز اگرچه ارتباط فولکس و ماموت را تایید می کند، با این حال می گوید خودروساز آلمانی به این راحتی با ماموت قرارداد نخواهد بست.
به گفته او، مذاکراتی میان دو طرف انجام شده، اما عقد قرارداد همکاری مشترک به این راحتی نبوده و گاهی برای به توافق رسیدن بر سر برخی کلمات در طول مذاکره، ساعت ها وقت صرف می شود.
گفته می شود یکی از مشکلات بزرگ میان دو طرف، میزان داخلی سازی خودروهای فولکس واگن در ایران است، چه آنکه الزامات وزارت صنعت،معدن و تجارت بر داخلی سازی 40 درصدی تاکید دارد و نظر فولکسی چیزی غیر از این است.


نظرات و پیشنهادات
  • لطفا از نوشتن نظرات به صورت فینگلیش (حروف لاتین) خودداری کنید.
  • "اتونیوز" به دلایل اخلاقی از انتشار نظراتی که دارای توهین یا افترا به شخصیت های حقیقی یا حقوقی باشد، معذور است.
  • تلاش ما بر این است، انتشار نظرات مخاطبین ارجمند در سریعترین زمان ممکن انجام شود، لذا برای نمایش نظراتتان شکیبا باشید.

نام شما: *
ایمیل: *
نظر: